Background

Дали matbet е сигурен? Кои се методите за депонирање?MatBet е исклучително сигурна игра за спортско обложување. Тој нуди широк спектар на спортови и лиги, вклучувајќи фудбал, кошарка, тенис и многу повеќе. Значи, што го прави Matbet толку популарен меѓу играчите? За почеток, страницата има големи шанси за речиси секој настан. Всушност, тие обично се подобри од она што ќе го најдете во другите спортски книги. Второ, оваа страница го олеснува депонирањето со неколку различни методи како Visa/Mastercard или Skrill Moneybookers! Тоа не е сè; Играчите, исто така, имаат пристап до одличен тим за услуги на клиентите подготвен да помогне 24/7 доколку се појават какви било проблеми со вашата сметка или начините на плаќање на добивките.
Влегување во играта
Ќе треба да поминете низ неколку чекори за да влезете во играта. Прво, треба да уплатите пари на вашата сметка на Matbet користејќи еден од достапните начини на плаќање. Минималниот износ што може да се депонира е R50, а максималниот износ е 1000 R. Откако ќе го направите тоа, погрижете се да ги прочитате сите правила и прописи пред да играте игри на нивната локација бидејќи прекршувањето на кое било правило ќе резултира со суспензија на вашата сметка или трајна забрана за користење на нивните услуги!
Откако сè е правилно поставено и регистрирано (што трае само пет минути), тогаш е време да се забавувате! Следното нешто за кое сакаме да зборуваме е повлекувањата: колку време е потребно?
Што е матбет?
MatBet е страница за спортско обложување која нуди и казино игри. Компанијата е основана во 2009 година и оттогаш стана доверливо име во индустријата, особено меѓу обожавателите на еспортско обложување.
Веб-страницата нуди пренос во живо на натпревари од врвни лиги ширум светот, вклучително и безбол лига (MLB), Национална фудбалска лига (NFL), англиска Премиер лига (EPL) и повеќе. Исто така, нуди шанси за претстојните настани како што се првенството во тенис Вимблдон или NFL Super Bowl LIII.
Методи на депонирање
Методите на депозит вклучуваат кредитна картичка, PayPal, Skrill и Neteller.
Можете да уплатите пари директно на вашата сметка на Matbet со кликнување на опцијата „депозит“ во вашата сметка на играчот или преку нивната веб-страница. Ќе биде побарано да ги внесете вашите детали за најавување и потоа да изберете начин на депонирање од дадената листа. Најпопуларниот метод е да користите кредитна картичка, но со овој метод има мала провизија од 2% што треба да ја платите покрај износот што ќе одлучите да го уплатите на вашата сметка за обложување. Депозитите се обработуваат веднаш, па ако сакате брзо да се обложите, најдобро е да не чекате средства од други начини на плаќање како што се жичен трансфер или Skrill (Moneybookers).
Пополнувањето на барањата за повлекување може да потрае и до 3 дена, па ако има итна потреба, ве советуваме да не ја користите оваа платформа како една од нашите најдобро оценети спортски книги поради бавното време на обработка во споредба со другите како Bet365 која нуди инстант повлекувања!
Дали е доверлив MatBet?
MatBet е доверлива страница за обложување. Тоа е добар сајт за обложување со многу карактеристики што го прават различен од другите сајтови. MatBet постои повеќе од десет години и се покажа како едно од најбезбедните места за депонирање и повлекување средства од вашата сметка.
Веб-страницата исто така има прифатлива цена во споредба со другите веб-локации во својата категорија, што ја прави идеална за почетници и за искусни играчи. Конечно, неговиот кориснички интерфејс му олеснува на секој што сака да се приклучи на оваа платформа да започне да игра веднаш!
Кои се методите за депонирање? Колку време ќе ми треба за да ја добијам мојата заработка?
Методи на депонирање
Можете да ја финансирате вашата сметка на Matbet користејќи кредитна или дебитна картичка, како и банкарски трансфер и Skrill. Минималниот износ на депозит е 20 УСД, а максималниот е 5.000 УСД по трансакција. Доколку користите кредитна или дебитна картичка за уплата, трансакцијата трае 24 часа; Ако користите Skrill или жичен трансфер наместо услуга за е-паричник како PayPal (не прифаќа депозити), трансакцијата трае само еден час.
Штом парите се кредитираат на вашата сметка, нема период на чекање пред да можете да се обложите со тие пари; сепак – и ова е без разлика дали зборуваме за заработка од претходни облози или нов капитал – обично им требаат 24 часа за да бидат подготвени да се повлечат (иако некои земји бараат повеќе).
Може ли да повлечам пари без да бидам верификуван? Може ли да повлечам пари без да бидам потврден?
Да, можете да повлечете пари без потврда. Сепак, треба да знаете дека ова може да потрае неколку дена за да се заврши. Ова е затоа што Matbet сака да се увери дека вашата сметка и пари се безбедни пред да ви ги врати.
Ако имате какви било прашања за повлекување пари од Matbet, ве молиме контактирајте го тимот за поддршка на корисници на [email protected].
MatBet е добар сајт за обложување. Има многу игри, добри пропорции и лесен за разбирање интерфејс. Можете брзо да депонирате пари и да ги повлечете вашите добивки без проблеми. Ако ви треба помош за нешто, тимот за услуги на клиентите со задоволство ќе ви помогне на секој можен начин!